fbpx

W TYM ODCINKU

Kompensowanie braków to jeden z częściej występujących mechanizmów w przyrodzie. W biznesowej dżungli występuje on również.

Mimo to mechanizm ten rzadko trafia do szerokiego dyskursu. A szkoda, bo mógłbym przysiąc, że gdyby tylko zarządzający byli go świadomi, to stałby się ważnym tematem na biznesowej agendzie.

Czym jest kompensacja?
Na poziomie ogólnym kompensacja oznacza zastępowanie, równoważenie jednego, słabszego lub brakującego elementu innym czynnikiem, lub działaniem.
W przyrodzie kompensacja ma na celu zrównoważenie szans na przetrwanie mimo oczywistych braków i słabości jakiegoś gatunku, na przykład:
– mały, ale zwinny,
– słaby, ale dobrze maskujący,
– nieagresywny, ale szybki,
– słaby wzrok, ale doskonały węch, słuch,
– brak atrybutów drapieżnika (kły, pazury, ogromne mięśnie), ale za to posiadający wysokie zdolności intelektualne mózg pozwalający na tworzenie abstrakcyjnych konceptów opartych na współpracy – słaby, prawie bezbronny fizycznie człowiek tworzący skomplikowane narzędzia, dominujące kultury, a nawet hegemonistyczne cywilizacje.
Co się dzieje, gdy dopada nas jednak negatywna kompensacja w biznesie i jakie mogą być tego skutki? 
Tego dowiecie się dzisiejszego odcinka. 

Miłego odbioru 🤓🎙📈

——————-

Link do kursu ABC Strategii Marki: https://premium-consulting.pl/sklep/abc-strategii-marki-kurs-online/


Jeśli szukasz sposobu, na to, jak rozwijać swój biznes, docierać do nowych klientów, obecnych zatrzymywać na dłużej, a jednocześnie zwiększać zyskowność, to jesteś w dobrym miejscu.

Jestem strategiem marketingowym i pomagam moim klientom osiągać więcej.

W jaki sposób mogę pomóc także Twojej firmie?

  • Opracowując strategię marketingową dla Twojej marki - Jeden z naszych klientów, który skorzystał z naszego doradztwa strategicznego oraz nadzoru egzekucyjnego odnotował w jego biznesie wzrost sprzedaży o 300 procent, w zaledwie kwartał od rozpoczęcia naszej pracy wdrożeniowej - notując pierwszy raz w jego historii przychód powyżej jednego miliona PLN netto miesięcznie.
  • Szkoląc Twoich pracowników - przeszkoleni przeze mnie pracownicy zwiększają wartość sprzedaży, nawet o 100% rocznie. Rekordzista w ciągu jednego miesiąca zrealizował 5100% ROI z zainwestowanego we współpracę ze mną kapitału.
  • Doradzając Ci w formie konsultacji indywidualnych - to najszybszy sposób na problemy i wątpliwości nie cierpiące zwłoki.
Przedsiębiorcy najczęściej wybierają spośród moich usług:
  1. Sprawdź > Konsultacja marketingowa
  2. Sprawdź > Dyrektor marketingu na godziny
  3. Sprawdź > Doradztwo marketingowe
  4. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2B
  5. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2C
  6. Sprawdź > Marketingowe warsztaty strategiczne online
  7. Sprawdź > Strategia marketingowa

Nie czekaj dłużej – to może być Twój pierwszy krok do poprawy wyników i wejścia na Wyższy Poziom Marketingu.

m.lodyga@premium-consulting.pl
Pod blog ABC strategii marki 22 4 - #101 Co się dzieje, gdy w biznesie zastępujesz jakość ilością, a rzetelną wiedzę opartą na badaniach wiarą w "jakoś to będzie" – czyli pułapki negatywnej biznesowej kompensacji

KATEGORIE TEMATYCZNE

Pełna lista odcinków