W dzisiejszym odcinku naszego programu Wyższy Poziom Marketingu – Marketingowe Newsy Tygodnia mówimy o:

1. Brand Summit 2019 – konferencja godna polecenia.

2. Marketerzy w obliczu wyzwania – CMO Survey 2019 – Raport Deloitte, a w nim między innymi:
• Czym zajmuje się lider ds. Marketingu? – zestaw obowiązków
• Co jest głównym powodem konfliktu między działami sprzedaży i marketingu?
• Co jest powodem konieczności obrony pozycji marketingu?
• Marketing to już nie tylko 4P – teraz trzeba zbudować kompetencje w 10 kluczowych obszarach.
https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages...

3. Trendy Facebook – w którą stronę zmierza Facebook – trendy na 2020 rok wg. Performance Media
• Nie przeszkadzaj podczas jazdy – Jedna z niedawnych wersji systemu operacyjnego iOS wprowadziła funkcję „Nie przeszkadzaj podczas jazdy”. Telefon automatycznie wykrywa ruch i ogranicza liczbę powiadomień przekazywanych na ekran smartfona.
• Grupy mają być sercem Facebooka – będzie miało to swoje odzwierciedlenie w nowej odsłonie portalu na komputery stacjonarne.
• Relacje już od dawna nie są nice to have, są must!
• Automatyzacja, czyli czy reklamy mogą robić się same? Do tego arsenału dołącza CBO, czyli optymalizacja budżetu na poziomie kampanii, nie jak to było do tej pory – na poziomie zestawów reklam.

4. Elektryczna ciężarówka Tesli
Ciężarówka zaprezentowana przez Elona Muska jest futurystyczna i cyberpunkowa, zbudowana z materiałów, z których produkowane są rakiety kosmiczne firmy SpaceX.
Cybertruck jest elektryczny, jak wszystkie pojazdy Tesli, osiąga zasięg ok. 400 km na jednym ładowaniu, do 100 km/h rozpędza się w 6,5 sekundy.

Podczas konferencji podkreślał, że Cybertruck „jest naprawdę mocarny”, a Franz von Holzhausen, główny projektant w Tesli, żeby potwierdzić te słowa, uderzył w samochód młotem. Po uderzeniu nie zostało ani śladu.
Jednak, gdy prezentowali odporność szyb, Von Holzhausen rzucił w szybę po stronie kierowcy metalową kulą, a ta zostawiła w szybie poważne wgniecenie. Niezrażony projektant spróbował tego samego z tylną szybą, w której kula również zostawiła dziurę. – Może to było jednak zbyt mocne uderzenie – próbował mitygować Musk.

5. Black Friday tuż tuż.
Eksperci prognozują, że w tym roku prawdopodobnie zostanie pobity rekord dziennych obrotów w handlu detalicznym. Z danych Smartscope wynika, że Polacy tego dnia wydać mają łącznie 2,3 mld zł, a statystyczny konsument zrobi zakupy za średnio 382 zł (rok temu było to 190 zł).

A na koniec polecimy Wam dwie ciekawe książki – oglądajcie koniecznie 🙂

Karolina i Mariusz Łodyga


Jeśli szukasz sposobu, na to, jak rozwijać swój biznes, docierać do nowych klientów, obecnych zatrzymywać na dłużej, a jednocześnie zwiększać zyskowność, to jesteś w dobrym miejscu.

Jestem strategiem marketingowym i pomagam moim klientom osiągać więcej.

W jaki sposób mogę pomóc także Twojej firmie?

  • Opracowując strategię marketingową dla Twojej marki - Jeden z naszych klientów, który skorzystał z naszego doradztwa strategicznego oraz nadzoru egzekucyjnego odnotował w jego biznesie wzrost sprzedaży o 300 procent, w zaledwie kwartał od rozpoczęcia naszej pracy wdrożeniowej - notując pierwszy raz w jego historii przychód powyżej jednego miliona PLN netto miesięcznie.
  • Szkoląc Twoich pracowników - przeszkoleni przeze mnie pracownicy zwiększają wartość sprzedaży, nawet o 100% rocznie. Rekordzista w ciągu jednego miesiąca zrealizował 5100% ROI z zainwestowanego we współpracę ze mną kapitału.
  • Doradzając Ci w formie konsultacji indywidualnych - to najszybszy sposób na problemy i wątpliwości nie cierpiące zwłoki.
Przedsiębiorcy najczęściej wybierają spośród moich usług:
  1. Sprawdź > Konsultacja marketingowa
  2. Sprawdź > Doradztwo marketingowe
  3. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2B
  4. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2C
  5. Sprawdź > Marketingowe warsztaty strategiczne online
  6. Sprawdź > Strategia marketingowa

Nie czekaj dłużej – to może być Twój pierwszy krok do poprawy wyników i wejścia na Wyższy Poziom Marketingu.

m.lodyga@premium-consulting.pl
Pod blog ABC strategii marki 22 4 - #11 Marketingowe Newsy Tygodnia - marketerzy w obliczu wyzwania, trendy Facebook na 2020

Strateg marketingowy

Mariusz Łodyga to doświadczony strateg marketingowy i założyciel marki Premium Consulting. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie i przeprowadził już ponad 300 projektów doradczych i szkoleniowych. Współpracuje z renomowanymi markami, takimi jak Allegro, Santander, Aviva, Orange, Warta S.A. itd. Jego celem jest wprowadzenie klientów na Wyższy Poziom Marketingu i pomaganie im w osiąganiu strategicznych celów.