III Prawo Marketingu

Co możecie zrobić jeśli Wasz produkt lub usługa nie są ani pierwsze na rynku ani pierwsze w swojej kategorii?

W tym odcinku naszego video bloga opowiem Wam o trzecim prawie marketingu. Wśród marketerów dominuje pogląd, że to właśnie prawo pierwszeństwa myśli jest najważniejszym prawem marketingu. I ja się z tym poglądem zgadzam.

Prawo to mówi nam, że lepiej jest być pierwszą firmą, która przychodzi na myśl naszym potencjalnym i obecnym klientom, niż być pierwszym na rynku.

[tweet_box design=”box_13_at” pic_url=”https://premium-consulting.pl/wp-content/uploads/2016/03/22P.jpg” author=”Ries & Trout”]Prawo pierwszeństwa myśli – lepiej być pierwszym w czyjejś świadomości, niż pierwszym na rynku[/tweet_box]

[tweet_box design=”box_13_at” pic_url=”https://premium-consulting.pl/wp-content/uploads/2016/03/22P.jpg” author=”Ries & Trout”]Jeżeli marketing jest walką na percepcje, a nie na wyroby, to myśl jest ważniejsza od rynku.[/tweet_box]

[tweet_box design=”box_13_at” pic_url=”https://premium-consulting.pl/wp-content/uploads/2016/03/22P.jpg” author=”Ries & Trout”]W marketingu najbardziej marnotrawnym działaniem jest próba zmiany czyjegoś zdania.[/tweet_box]

Po obejrzeniu serdecznie zapraszam do rozmowy o Twoich doświadczeniach z publikowaniem treści wideo oraz tego jak to się przełożyło na Twój biznes.

Pamiętajcie jednak o tym, że:

 • Przedstawione powyżej prawa są jak kompas w ręku żeglarza. Same z siebie nie gwarantują dopłynięcia do celu. Na pewno jednak ułatwiają nawigację po wzburzonych biznesowych akwenach.
 • Pamiętajcie również o tym, że żaden kompas nie ochroni Was w podróży, jeśli statek do którego wsiadacie jest pilotowany przez słabego kapitana. Apple po wyrzuceniu z niego Steve’a Jobsa o mało nie zbankrutował, aby po jego powrocie do zarządu, wejść na szczyt jako najdroższa marka świata.
 • Bywały w historii głośne przypadki cudów techniki, takie jak Titanic, które ulegały katastrofom pomimo rzekomo fantastycznej technologii, w oparciu o którą zostały zbudowane – memento Nokia, która 2008 roku miała 40% udział w rynku telefonów komórkowych, a praktycznie wypadła z niego w 2014 roku.
 • Finalnie jednak to Wy zawsze odpowiadacie za wybór obranego kursu oraz przede wszystkim – celu biznesowej podróży!

Jeśli treść Ci się spodobała i chcesz dowiedzieć się więcej to tu możesz pobrać e-booki dotyczące e-marketingu oraz marketingu w mediach społecznościowych >>> Kliknij w link by otrzymać e-booki. 

 

sprawny


Jeśli szukasz sposobu, na to, jak rozwijać swój biznes, docierać do nowych klientów, obecnych zatrzymywać na dłużej, a jednocześnie zwiększać zyskowność, to jesteś w dobrym miejscu.

Jestem strategiem marketingowym i pomagam moim klientom osiągać więcej.

W jaki sposób mogę pomóc także Twojej firmie?

 • Opracowując strategię marketingową dla Twojej marki - Jeden z naszych klientów, który skorzystał z naszego doradztwa strategicznego oraz nadzoru egzekucyjnego odnotował w jego biznesie wzrost sprzedaży o 300 procent, w zaledwie kwartał od rozpoczęcia naszej pracy wdrożeniowej - notując pierwszy raz w jego historii przychód powyżej jednego miliona PLN netto miesięcznie.
 • Szkoląc Twoich pracowników - przeszkoleni przeze mnie pracownicy zwiększają wartość sprzedaży, nawet o 100% rocznie. Rekordzista w ciągu jednego miesiąca zrealizował 5100% ROI z zainwestowanego we współpracę ze mną kapitału.
 • Doradzając Ci w formie konsultacji indywidualnych - to najszybszy sposób na problemy i wątpliwości nie cierpiące zwłoki.
Przedsiębiorcy najczęściej wybierają spośród moich usług:
 1. Sprawdź > Konsultacja marketingowa
 2. Sprawdź > Dyrektor marketingu na godziny
 3. Sprawdź > Doradztwo marketingowe
 4. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2B
 5. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2C
 6. Sprawdź > Marketingowe warsztaty strategiczne online
 7. Sprawdź > Strategia marketingowa

Nie czekaj dłużej – to może być Twój pierwszy krok do poprawy wyników i wejścia na Wyższy Poziom Marketingu.

m.lodyga@premium-consulting.pl
Pod blog ABC strategii marki 22 4 - Trzecie Prawo Marketingu - Prawo Pierwszeństwa Myśli

Strateg marketingowy

Mariusz Łodyga to doświadczony strateg marketingowy i założyciel marki Premium Consulting. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie i przeprowadził już ponad 300 projektów doradczych i szkoleniowych. Współpracuje z renomowanymi markami, takimi jak Allegro, Santander, Aviva, Orange, Warta S.A. itd. Jego celem jest wprowadzenie klientów na Wyższy Poziom Marketingu i pomaganie im w osiąganiu strategicznych celów.