Marketing nie jest walką na wyroby, ale jest walką na percepcję.

W dzisiejszym odcinku naszego video bloga opowiem Wam o czwartym prawie marketingu. Według właścicieli firm i menedżerów walkę na rynku wygrywa ten, kto zaoferuje najniższą cenę. Nic bardziej mylnego!

Wygrywają te firmy, które są najlepiej postrzegane. Walka toczy się o to co ludzie myślą o produktach/usługach. To dlatego największe światowe koncerny wydają 50% budżetów marketingowych na kreację wizerunku i budowę świadomości marki (wg Setha Godina).

Czwarte prawo marketingu mówi nam, że warto przeznaczyć wysiłek na postrzeganie naszego produktu lub usługi przez klientów.

[tweet_box design=”box_13_at” pic_url=”https://premium-consulting.pl/wp-content/uploads/2016/03/22P.jpg” author=”Ries & Trout”]Prawo percepcji – lepiej być pierwszym w czyjejś świadomości, niż pierwszym na rynku[/tweet_box]

Po obejrzeniu serdecznie zapraszam do rozmowy o Twoich doświadczeniach z publikowaniem treści wideo oraz tego jak to się przełożyło na Twój biznes.

Pamiętajcie jednak o tym, że:

 • Przedstawione powyżej prawa są jak kompas w ręku żeglarza. Same z siebie nie gwarantują dopłynięcia do celu. Na pewno jednak ułatwiają nawigację po wzburzonych biznesowych akwenach.
 • Pamiętajcie również o tym, że żaden kompas nie ochroni Was w podróży, jeśli statek do którego wsiadacie jest pilotowany przez słabego kapitana. Apple po wyrzuceniu z niego Steve’a Jobsa o mało nie zbankrutował, aby po jego powrocie do zarządu, wejść na szczyt jako najdroższa marka świata.
 • Bywały w historii głośne przypadki cudów techniki, takie jak Titanic, które ulegały katastrofom pomimo rzekomo fantastycznej technologii, w oparciu o którą zostały zbudowane – memento Nokia, która 2008 roku miała 40% udział w rynku telefonów komórkowych, a praktycznie wypadła z niego w 2014 roku.
 • Finalnie jednak to Wy zawsze odpowiadacie za wybór obranego kursu oraz przede wszystkim – celu biznesowej podróży!

Jeśli treść Ci się spodobała i chcesz dowiedzieć się więcej to tu możesz pobrać e-booki dotyczące e-marketingu oraz marketingu w mediach społecznościowych >>> Kliknij w link by otrzymać e-booki. 

 

sprawny


Jeśli szukasz sposobu, na to, jak rozwijać swój biznes, docierać do nowych klientów, obecnych zatrzymywać na dłużej, a jednocześnie zwiększać zyskowność, to jesteś w dobrym miejscu.

Jestem strategiem marketingowym i pomagam moim klientom osiągać więcej.

W jaki sposób mogę pomóc także Twojej firmie?

 • Opracowując strategię marketingową dla Twojej marki - Jeden z naszych klientów, który skorzystał z naszego doradztwa strategicznego oraz nadzoru egzekucyjnego odnotował w jego biznesie wzrost sprzedaży o 300 procent, w zaledwie kwartał od rozpoczęcia naszej pracy wdrożeniowej - notując pierwszy raz w jego historii przychód powyżej jednego miliona PLN netto miesięcznie.
 • Szkoląc Twoich pracowników - przeszkoleni przeze mnie pracownicy zwiększają wartość sprzedaży, nawet o 100% rocznie. Rekordzista w ciągu jednego miesiąca zrealizował 5100% ROI z zainwestowanego we współpracę ze mną kapitału.
 • Doradzając Ci w formie konsultacji indywidualnych - to najszybszy sposób na problemy i wątpliwości nie cierpiące zwłoki.
Przedsiębiorcy najczęściej wybierają spośród moich usług:
 1. Sprawdź > Konsultacja marketingowa
 2. Sprawdź > Doradztwo marketingowe
 3. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2B
 4. Sprawdź > Doradztwo marketingowe B2C
 5. Sprawdź > Marketingowe warsztaty strategiczne online
 6. Sprawdź > Strategia marketingowa

Nie czekaj dłużej – to może być Twój pierwszy krok do poprawy wyników i wejścia na Wyższy Poziom Marketingu.

m.lodyga@premium-consulting.pl
Pod blog ABC strategii marki 22 4 - Czwarte prawo marketingu - Prawo percepcji

Strateg marketingowy

Mariusz Łodyga to doświadczony strateg marketingowy i założyciel marki Premium Consulting. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w biznesie i przeprowadził już ponad 300 projektów doradczych i szkoleniowych. Współpracuje z renomowanymi markami, takimi jak Allegro, Santander, Aviva, Orange, Warta S.A. itd. Jego celem jest wprowadzenie klientów na Wyższy Poziom Marketingu i pomaganie im w osiąganiu strategicznych celów.